OFERTA REALIZACJE O FIRMIE ZAUFALI NAM KONTAKT
   
 

PRZESTRZEŃ DO KWADRATU
DOM POD TARNOWSKIMI GÓRAMI
         lokalizacja: okolice Tarnowskich Gór

         powierzchnia użytkowa: 291,99  m²

         projekt: 2012

         realizacja: 2014
     

    Projekt tego domu powstał z połączenia naszego zamiłowania do modernizmu z bardzo jasno określonymi oczekiwaniami Klientów. Miało być nowocześnie, przestrzennie oraz praktycznie. Bryła, w kształcie tak uwielbianym w czasach PRL-u, wydawała się więc naturalnym rozwiązaniem. W przeciągu niecałych dwóch lat powstał dom idealny. Już po przekroczeniu progu daje się odczuć wszechogarniającą przestrzeń. Dużo światła, wielkie okna i wysokie drewniane, lakierowane drzwi. Jednolita posadzka z płytek w kolorze betonu ułożonych pod odpowiednim kątem oraz matowa biel na ścianach jeszcze bardziej potęgują te wrażenie. Meble w stylu glamour nadają mu nietuzinkowy charakter.

    Ciekawie prezentuje się również kuchnia wykonana z mebli w dwóch kolorach: białym oraz szarym. Tutaj każda z szafek została starannie dopasowana do potrzeb Pani Domu. Na tylnej ścianie kuchni znajdziemy czarno-białą grafikę z ulicą Nowego Jorku z żółtymi taksówkami nadającymi całości młodzieńczego polotu. Wisienką na torcie jest piękny, duży czarny stół z litego drewna pod zwieszanymi złotymi lampami.

   Na piętrze zlokalizowano cztery sypialnie, garderoby oraz dwie duże łazienki. Całość również utrzymana w tym samym klimacie glamour. By ocieplić strefę nocną zastosowano na ścianach odcienie beżo-szarości, a podłogi wyłożono ciepłym drewnem.

   Konsekwentnie również na zewnątrz. Zamiast zbędnych detali i ozdobników, na elewacji pojawiły się płyty HPL w dwóch kolorach: granat i ciepłe drewno tworzące raster uzupełniony wielkimi powierzchniami przeszkleń, które sięgają od podłogi do sufitu. Dopełnieniem elewacji jest biały tynk podkreślony stolarką aluminiową w kolorze grafitu oraz żaluzjami zewnętrznymi w tym samym kolorze.Kontakt:

MODUS ARCHITEKCI Izabela Frankowicz-Karczewska

ul. Makowa 1
Zabrze 41-809

tel: +48 601 523 752


e-mail: biuro@modus-architekci.pl